Мотор Сич в шести вопросах. Кто, как и почему втянул Украину в битву Китая и США?

Звідки взявся Олександр Ярославський?

У 2019 році угоду намагалися реалізувати спільно з Укроборонпромом, якому китайська сторона обіцяла віддати в разі успіху 25% акцій підприємства. Але АМКУ не погодив і це: держконцерн ризикував потрапити під санкції США, пояснив згодом рішення ексочільник комітету Юрій Терентьєв.

Компанія DCH Олександра Ярославського вирішила долучитися до китайського інвестора, щоб допомогти отримати акції Мотор Січі у серпні 2020-го. Та фактично замінила в цій схемі Укроборонпром. Дочірня компанія Skyrizon – Beijing Xinwei Technology Group Skyrizon – та DCH Ярославського подали чотири спільні заяви до Антимонопольного комітету для отримання контролю над підприємством. Комітет відмовив.

Восени Ярославський повідомив, що після оголошення співпраці DCH та китайської компанії прокуратура наклала черговий арешт на акції та кваліфікувала додатковий злочин – «державну зраду». У січні 2021 він двічі ходив на допити в СБУ в якості свідка. 

Через появу Ярославського зіпсувались відносини між китайцями та Богуслаєвим, розповіли кілька співрозмовників LIGA.net, наближені до процесу. Менеджмент заводу зробив все можливе, щоб не допустити проведення зборіви акціонерів, скликані Skyrizon та компанією Ярославського на 31 січня, й до того ж опублікував різку заяву про рейдерство в боку іноземців.

Читайте також: Зачем Ярославскому Мотор Сич, о чем договорились с китайцами, кто против. Ответы DСН

Понравилась новость? Поделитесь ею с с вашии друзъями!: